WMTBOC 2023

Jičín

Patnáctitisícové město, nazývané "brána do Českého ráje" proslavl především Rumcajs, který bydlel v nedalekém, ale fiktivním lese Řáholci. S Jičínem je velmi spjato jméno Albrechta z Valdštejna, vrchního velitele císařských vojsk za třicetileté války, který v Jičíně jako frýdlantský vévoda provedl rozsáhlou přestavbu. Pro množství historických památek, od gotických až po prvorepublikové, je Jičín turisticky vyhledávaným místem a v roce 2016 získal titul Historické město roku.

 

Nová Paka

Nejstarší zmínka o městě pochází z roku 1357, v současné době ve městě žije necelých 9000 obyvatel. Město je plné sportu - má zimní stadion a umělý okruh pro běžkaře kolem fotbalového stadionu a dokonce i sjezdovku. Kromě mnoha historických pamětihodností je velmi známé i Novopacké pivo.

 

Mostek

Podkrkonošská obec obklopená lesy, kousek odtud tvoří Labe hluboký kaňon. Ideální místo pro turisty i cyklisty.

 

Pecka

Městys ze 14. století s nepřehlédnutelným stejnojmenným hradem tyčícím se na ní. Rozsáhlá památková zóna byla vyhlášena v roce 2003 a dokládá vývoj podkrkonošského městečka od středověku do současnosti.

 

Královéhradecký kraj

Území na severovýchodě republiky se rozkládá mezi labskými rovinami a nejvyšší horou ČR Sněžka.

 

Středočeský kraj

Samosprávný celek, který je co do územní rozlohy i počtu obyvatel největším českým krajem. Místa, kde se pojede závod "long", tvoří rozsáhlé rovinaté lesy.

Nahoru